Magyar előadóművészek I. Básti Lajos
Básti Lajos (1911-77) , Érdemes (1954), Kossuth-díjas (1955), Kiváló (1963) és SZOT-díjas Művész (1965).: A Színművészeti Akadémia után Bárdos Artúr Belvárosi Színházában kezdte pályafutását, 1937-ben pedig a Vígszínházba szerződött. 1941-ben még játszott a Magyar és az Andrássy Színházban, de aztán a háború végéig nem szerepelhetett színpadon. Két munkaszolgálat között könyvkiadással és írással foglalkozott. 1945 után a Nemzeti Színház meghatározó művésze lett. A különösen szép orgánumú művész énekes-bonviván szerepekben is bemutatkozott. Számos filmszerepe mellett kiváló versmondóként is emlékezik rá a közönség. 1952-1960 között a Színház- és Filmművészeti Főiskola tanára volt.
| Típus | alkalmi bélyeg |
| Rövid leírás | A Magyar Posta jeles magyar előadóművészek bemutatása céljával új alkalmi bélyegsorozat kibocsátását kezdi meg. Születésük századik évfordulója alkalmából ezúttal Gács Rezső művésznevén Rodolfo, Básti Lajos és Kiss Manyi került bélyegre. |
| Gyártó nyomda | Pénzjegynyomda |
| Kiadás éve | 2011 |
| Kibocsátás időpontja | 2011. március 28. |
| Perforációs méret | 45 x 30 mm |
| Példányszám | 300000 |
| Névérték | 960 |
| Téma | művészet |
| Tervező | Nagy Péter |
| Bélyegzett/Postatiszta | postatiszta |